Uprawa outdoorowa konopi – co warto o niej wiedzieć?

Kiełkując nasionko konopi w zaciszu domowym, musimy zadbać o to, by dostarczyć mu wszystkiego, co niezbędne do wzrostu i wydania plonu. Uprawa outdoorowa to nic innego, jak wysiew nasion na zewnątrz, gdzie odpowiednie warunki do życia zapewnia im sama natura. Outdoor nie jest jednak tak prosty, jak może się wydawać początkującym. Co warto o nim wiedzieć?

 

Uprawa konopi Outdoor, jak zacząć?

Uprawa outdoorowa wymaga przede wszystkim wyboru odpowiedniego miejsca, tzw. spotu. Konopie to bardzo wymagające rośliny, które nie znoszą zbyt niskich, ani zbyt wysokich temperatur. Najlepszym czasem wysadzenia wykiełkowanych roślin do gleby jest wczesna wiosna oraz jesień. Spot powinien być dobrze zabezpieczony nie tylko przed ciekawskimi ludźmi, warto pamiętać, że konopie mogą stać się smaczną przekąską dla dzikiej zwierzyny. Uprawę są w stanie zniszczyć także szkodniki, jak również grzyby i pleśnie. Uprawa outdoorowa konopi zakończy się sukcesem, jeśli nasz spot będzie bezpieczny i dobrze nasłoneczniony, zadbać należy również o odpowiednio żyzną glebę oraz nawodnienie.

Jakie odmiany nadają się do uprawy outdoor?

Znalezienie idealnego Spotu to nie koniec pracy. Nie każda odmiana konopi poradzi sobie w naszych warunkach klimatycznych. Na jakie nasiona warto postawić? Uprawa outdoorowa konopi jest możliwa z odmianami takimi jak:

        Durban Poison polecana ze względu na dużą odporność na czynniki atmosferyczne oraz szkodniki

        Early Skunk – zapewnia imponujące zbiory, dobrze się czuje w chłodniejszych miejscach

        Easy Sativa – wybór numer jeden wśród fanów uprawy outdoor, łatwa w uprawie, daje niemal stu procentową pewność obfitych zbiorów

        Himalaya Gold odmiana ceniona głównie ze względu na krótki okres kwitnienia

Podane odmiany najlepiej poradzą sobie w Polskich warunkach naturalnych. Gatunki te są do siebie podobne pod względem wymagań, jednak różnią się od siebie, jeśli chodzi o efekty. Zarówno początkujący, jak i amatorzy z długim stażem znajdą roślinkę, która zaspokoi ich potrzeby.

 

Uprawa zewnętrzna, kiedy spodziewać się plonów?

Najlepszym czasem wysadzenia roślin do gleby jest wczesna wiosna, kiedy temperatury wzrastają powyżej 12 stopni. Krzaczek, któremu zapewnimy odpowiednie warunki glebowe oraz ochronę przed szkodnikami, czy leśną zwierzyną przyniesie nam obfite plony, które należy zebrać wczesną jesienią (wrzesień, październik). Dokładny czas zbioru zależy od odmiany, na jaką się zdecydowaliśmy.