Choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę i nie wszyscy je z tym kojarzą, konopie - za sprawą swoich właściwości - potrafią doskonale sprawdzać się w kosmetyce, przyczyniając się nie tylko do leczenia chorób i problemów skóry, ale też do poprawy stanu ciała i włosów przy codziennej ich pielęgnacji. Nic więc dziwnego, że współczesny rynek oferuje tak wiele produktów bazujących właśnie na nich. Jak konopia jest w stanie wpłynąć na pielęgnację naszego ciała? Które z bazujących na niej produktów cieszą się współcześnie największym zainteresowaniem? Czy warto po tego typu artykuły sięgać? To kwestie, które - bezpośrednio lub pośrednio - poruszymy w obrębie naszego dzisiejszego wpisu.

Jak konopia może wpływać na pielęgnację ciała?

Konopie słyną nie tylko z właściwości wpływających typowo na naszą psychikę, relaksujących i wprawiających w dobry nastrój. Jak się okazuje, potrafią być zbawienne również dla naszej skóry i włosów. W zdecydowanie największym stopniu przyczynia się do tego ogromna zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych (szacuje się, że jest ich w nich aż 80%) pokroju omega-3 czy omega-6, ale i wielu innych kwasów, minerałów oraz witamin. Same w sobie obfitują również w inne substancje, które bezpośrednio oddziałują właśnie na ciało - proteiny, aminokwasy, fosfolipidy oraz kannabinole to tylko niektóre z nich.

Warto wspomnieć, że konopie mają działanie:

  1. przeciwzapalne - są więc w stanie radzić sobie z poważniejszymi problemami związanymi ze skórą - takimi, z którymi bez użycia stosownego preparatu nie bylibyśmy sobie w stanie poradzić;

  2. antybakteryjne, które przyczynia się do tego, że łatwiej jest zadbać z nimi o swoją własną higienę; konopie radzą sobie też z wirusami;

  3. regeneracyjne i odżywcze, dzięki któremu potrafią sprawdzać się nie tylko przy doraźnym, ale i przy regularnym stosowaniu, przy pielęgnacji dłuższej, ale chętniej przeprowadzanej - nawilżają i uelastyczniają skórę sprawiając, że ta wygląda lepiej;

  4. przeciwgrzybiczne, przy czym radzą sobie nie tylko z grzybicą, ale i z zapobieganiem powstawania wszelkiego rodzaju zmian.

Konopie doskonale sprawdzają się przy codziennej pielęgnacji ciała oraz bardzo szeroko pojętej profilaktyce względem chorób skóry, włosów i paznokci.

Choć kosmetyków z konopi próżno jest szukać w popularnych drogeriach, bez problemu można zamówić je przez Internet. Należy przygotować się na spory wydatek - producenci większości z nich cenią się. W parze z tą ceną jednak najczęściej idzie jakość i w zdecydowanej liczbie przypadków warto jest dołożyć. Co bardzo istotne, niemal każdego produktu na bazie konopii można używać codziennie, co również świadczy o jego jakości i przyjaznym składzie.

Warto wiedzieć: choć zakup gotowych kosmetyków na bazie konopii jest czymś rozsądnym i pewnym, równie dobrze możemy je przygotować samodzielnie, we własnym domu. Nie jest to ani czasochłonne, ani nader wymagające - będziemy jednak potrzebowali odpowiednich i wysokiej jakości produktów.

kosmetyki z konopią

Najpopularniejsze produkty do pielęgnacji ciała na bazie konopi i ich zastosowanie

Jednym z bardziej innowacyjnych produktów bazujących na konopii jest pomadka do ust, bazująca na w pełni naturalnych produktach. Choć jej pierwotne przeznaczenie zakłada użycie jej na ustach, nic nie stoi na przeszkodzie w tym, by zaaplikować ją na resztę ciała. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się też maść konopna HEMP Salve, która bazuje na typowo naturalnych i organicznych składnikach, a która posiada właściwości kojące. Działa niesamowicie szybko, redukując podrażnienie, chroniąc przed wysuszeniem i sprawdzając się świetnie na twarzy, szyi oraz reszcie ciała.

Konopia doskonale radzi sobie również z trądzikiem, który bardzo daje się we znaki osobom lubiącym dbać o własne ciało. Serum marki AKNEA na przykład pozwala zmniejszyć zaczerwienienie skóry oraz w znaczący sposób zredukować objawy trądziku. Samo w sobie zostało też wyposażone w specjalną rolkę (niczym antyperspiranty), która w znacznym stopniu ułatwia aplikację. 

Istnieje wiele produktów na bazie konopii, które przeznaczone są typowo do twarzy. Oleje z konopii sprawdzą się na przykład przy codziennej pielęgnacji cery, zwłaszcza tej suchej, ze skłonnościami ku łuszczeniu się. Konopia radzi sobie z nawilżaniem, ale też redukuje produkcję sebum. Swoje zastosowanie znajduje także przy pielęgnacji włosów - szampon Capillus na przykład jest w stanie przeciwdziałać łupieżowi.

Warto wiedzieć: wiele spośród wymienionych produktów znaleźć można w obrębie sklepu internetowego DobrySkun.pl. Warto sięgać właśnie po tego typu miejsca - sprawdzone co do jakości produktów i ich pochodzenia. Na artykułach kosmetycznych tego typu bardzo łatwo jest się "przejechać" - w ten sposób z kolei można tego uniknąć.

Podsumowanie

Udowodniono, nie tylko naukowo, że konopia doskonale sprawdza się przy pielęgnacji własnego ciała, mogąc oddziaływać na wszystko - włosy, twarz, a nawet całe ciało. Właśnie dlatego warto wiedzieć, że rynek obfituje w kosmetyki bazujące właśnie na niej. Bogatą ich selekcję prezentuje sklep DobrySkun.pl, słynący z artykułów zdecydowanie najwyższej jakości - wyłącznie takich pochodzących od zaufanych producentów.