Wysokie tempo wzrostu to jeden z najważniejszych czynników, jakimi kierują się kupujący przy wyborze feminizowanych nasion konopi indyjskich. Zwłaszcza początkującym hodowcom zależy na tym, aby okres od siewu do zbioru był możliwie jak najkrótszy. Z jednej strony mamy całkowicie zrozumiałą niecierpliwość i ekscytację związaną z pierwszą uprawą, z drugiej zaś przyśpieszenie procesu pozwala na szybsze nabranie wiedzy i doświadczenia, które na pewno przydadzą się w hodowli co bardziej wymagających gatunków tej fantastycznej rośliny.

Które odmiany wzrastają najszybciej?

Istnieje bardzo liczne grono zarówno amatorów, jak i doświadczonych hodowców, szukających „szybkich nasion”, które znacznie skracają czas oczekiwania na zbiory. Do takich zaliczamy przede wszystkim tzw. automaty. Określenie pochodzi z angielskiego autoflowering i obejmuje konopie, które posiadają automatyczny cykl życia. W przypadku upraw standardowych niezbędne są zmiany cykli naświetlania na poszczególnych etapach hodowli. Marihuana w odmianach automatycznych charakteryzuje się wzrostem i rozkwitaniem niezależnie od ilości światła, jakie sadzonka otrzymuje w ciągu doby. Dzięki tej właściwości automat może maksymalnie wykorzystać światło dostarczane mu w cyklu dobowym, co znacząco skraca okres kiełkowania, wzrostu i kwitnienia.

Szybkie nasiona feminizowane potrzebują znacznie mniej czasu

W przypadku uprawy automatycznej przyśpieszeniu ulega każdy etap wzrostu roślin. Najbardziej zaawansowane gatunki są gotowe do zbioru nawet po 10 tygodniach od zasadzenia. Faza kwitnięcia zaczyna się średnio w ciągu zaledwie 2 do 4 tygodni od kiełkowania. W przypadku posiadania żeńskich automatów cały proces jest w znacznym stopniu ułatwiony, ponieważ hodowca nie musi eliminować roślin męskich czy dostosowywać oświetlenia do poszczególnych etapów uprawy. Wzrost wegetatywny sadzonki automatycznie przechodzi w fazę kwitnienia, a cały proces można oprzeć na standardowych trzech cyklach oświetleniowych na dobę w przypadku hodowli typu indoor. Nasiona zaliczane do najszybszych pozwalają na wyhodowanie w pełni dojrzałej rośliny w ciągu 60–80 dni od zasadzenia.

Szybka hodowla marihuany a obfitość zbiorów

Przyśpieszony rozwój to zdecydowanie najważniejsza cecha automatycznych nasion konopi indyjskich. Tradycyjny cykl życiowy rośliny umożliwia nawet dwukrotne zbiory, co niewątpliwie zachęca pasjonatów uprawy typu outdoor. Należy zaznaczyć, że jeszcze w niedalekiej przeszłości tempo hodowli danego gatunku jednoznacznie kojarzono z jakością plonów, z uwagi na co najszybszym odmianom przypisywano mniejszy plon czy obniżoną zawartość THC. Dzisiaj, dzięki pracy naukowców i nowoczesnym metodom krzyżowania, hodowcy mają znacznie szersze pole manewru przy wyborze odpowiedniego dla siebie gatunku i nie muszą godzić się na kompromisy. Szybki wzrost nie ma już dzisiaj wpływu na wysoką jakość otrzymanego materiału, a w wersji automatycznej znajdziemy wiele roślin o 20-procentowej zawartości THC. Nadal jednak marihuana, do której uprawy wykorzystano nasiona standardowe, dłuższą i nieco trudniejszą hodowlę wynagradza obfitym plonem. Automaty w pewnym stopniu nadrabiają tę różnicę tempem wzrostu, a w wyniku ciągłych postępów i odkryć w branży, stale zyskujemy dostęp do nowych odmian, z których wyrastają coraz wydajniejsze rośliny.

Zakup najszybszych feminizowanych nasion konopi

Zróżnicowane nasiona najlepszych gatunków marihuany zarówno w wersji automatycznej, jak i standardowej, można nabyć w legalnych polskich sklepach, oferujących produkty kolekcjonerskie, do zakupu jedynie w celu zachowania gatunku. Uprawa konopi indyjskich jest nielegalna na terenie Polski i grozi karą pozbawienia wolności. Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą kolekcjonerskich nasion dostępnych w naszym sklepie.