Każdy wielbiciel marihuany wie, że w delektowaniu się aromatycznym dymem nie chodzi tylko o efekt końcowy. Palenie dla wielu koneserów jest swoistym rytuałem, w którym liczy się wszystko od okoliczności, po smak i zapach. Odmiany cytrynowe konopi, cenione są przede wszystkim za orzeźwiające aromaty oraz w większości za intensywne i długotrwałe działanie. Jakie są najpopularniejsze odmiany konopi o cytrynowym posmaku? Sprawdź najnowsze zestawienie!

Amnesia Lemon

Odmianę Amnesia Lemon posiada w swoim asortymencie każdy sklep z nasionami marihuany, głównie ze względu na jej popularność w świecie koneserów konopi. Skąd się bierze tak wielkie zainteresowanie odmianą? Powodów jest kilka, szybki czas wzrostu i kwitnienia, pobudzający efekt i przede wszystkim smak. Amnesia Lemon wyróżnia się słodkim aromatem cytryn, który czyni proces palenia jeszcze przyjemniejszym.

Lemon Kush

Odmiana ta ma bardzo długą historię, a jej pochodzenie lokalizuje się w środkowo azjatyckim, mitycznym regionie Hindukusz. Zbite żywiczne topy marihuany kryją w sobie obietnicę mocnego haju, który zrelaksuje i pozwoli się odprężyć po ciężkim dniu. Zbawczemu działaniu Lemon Kush towarzyszy wyjątkowy smak słodkiej cytryny w połączeniu z gorzkawym aromatem ziół.

Lemon Haze

Co można powiedzieć o Lemon Haze? Zdecydowanie jest to najpowszechniejsza z popularnych odmian konopi. Lemon Haze świetnie sprawdzi się zarówno w uprawie indoor, jak i outdoor. Nasionka marihuany z odmiany Lemon Haze, dają obfite plony po około 9 tygodniach kwitnienia. Jeśli chodzi o smak, to odmiana ta charakteryzuje się mocnym, orzeźwiającym  aromatem cytryny nieco złagodzonym przez ziemiste, ziołowe nuty. Działanie Lemon Haze? Zdecydowanie nie dla początkujących, odmiana ta potrafi zwalić z nóg nawet doświadczonych palaczy.

 

Super Lemon Haze

Zdecydowany zwycięzca wszystkich rankingów na najpopularniejsze odmiany cytrynowe konopi. Roślina ta jest mocna i wytrzymała co jest dużym atutem zwłaszcza dla plantatorów preferujących uprawę outdoor. Największą zaletą Super Lemon Haze jest przede wszystkim wyjątkowo obfity plon, który może dochodzić nawet do 1.2 kg z jednego krzaka (w przypadku uprawy outdoor). Aromat tej odmiany odurza gorzkawym cytrynowo – grejpfrutowym posmakiem z domieszką rześkiej limonki, pikanterii dodaje z kolei subtelna domieszka czarnego pieprzu. Działanie? Poczucie beztroskiego szczęścia, wzlot ponad ziemskie problemy, napływ kreatywności i dobrego humoru.

Poniżej przedstawione są wszystkie odmiany cytrynowe, które posiadamy w naszym asortymencie nasion feminizowanych.