Depresja, stany lękowe czy jakiekolwiek inne zaburzenia psychiczne, związane są przede wszystkim zaburzeniami, które związane są z nieprawidłowym funkcjonowaniem naszego mózgu. Nadmierna ilość hormonów, intensywny tryb życia, stres, czy wreszcie duża ilość pracy – to wszystko są tak zwane czynniki ryzyka, które mogą powodować powstawanie takich zaburzeń. Leczenie ich, trwa często wiele miesięcy a czasem nawet lat. Zdarza się, że pacjenci leczą się na depresję nawet i przez całe życie. Metod leczenia jest bardzo dużo. Jedne z nich są bardziej, inne mniej skuteczne. Przyjrzyjmy się, jakie mamy możliwości związane z leczeniem depresji i które z nich są najlepsze.

desperate-2293377_960_720.jpg (960Ã624)

Psychoterapia

Pierwszą i najbardziej podstawową metodą leczenia depresji, jest podjęcie psychoterapii. Sęk w tym, że jeśli chodzi o schorzenie, którym jest właśnie depresja, bardzo wiele osób zwyczajnie wstydzi się o niej mówić. To, od czego należy zacząć, to uświadomienie sobie, że mamy takiego rodzaju problem. Wówczas, podjęcie decyzji o pójściu na terapię, czy też jakiejkolwiek innej metodzie leczenia, jest znacznie prostsze. Nie oznacza to jednak, że psychoterapia przyniesie nam rezultaty od razu. Często potrzebny jest czas – nierzadko miesiące czy nawet lata, aby pacjent mógł powiedzieć, że „wygrał z depresją”. Problemem też może być sam wybór odpowiedniej terapii. Znalezienie psychoterapeuty, któremu będziemy w stanie zaufać, przed którym się otworzymy, nie jest proste. Nie oznacza to jednak, że nie warto próbować. Psychoterapia, jeśli prowadzona jest dobrze, jest w stanie przynieść nam naprawdę niesamowite rezultaty. To jednak nie jest jedyna forma leczenia, którą mamy do dyspozycji.

Leczenie farmakologiczne

Kolejną możliwością, jeśli chodzi o leczenie depresji, są różnego rodzaju środki farmakologiczne. W tym przypadku jednak, musimy zacząć od tego, aby udać się na wizytę do psychiatry. Tylko on bowiem jest w stanie zapisać nam leki, które rzeczywiście będą w stanie nam pomóc. Oznacza to także, że psychiatra musi wiedzieć, z jakimi problemami dokładnie się borykamy. Depresja ma bowiem różne formy, czasem jest też to schorzenie towarzyszące innym schorzeniom psychicznym. W tym celu, konieczne jest przeprowadzenie skrupulatnego wywiadu z pacjentem. Na jego podstawie,lekarz dobiera odpowiednie środki, ich dawki oraz częstotliwość przyjmowania. Z reguły są to leki, które należy przyjmować według ścisłych wytycznych lekarskich.

woman-1006100_960_720.jpg (960Ã541)

Zbawienne działanie oleju konopnego

Jedną z najbardziej innowacyjnych metod, jeśli chodzi o leczenie depresji, jest przyjmowanie oleju konopnego. Zawarty w nim CBD, jest składnikiem, który nie tylko pomaga nam się uspokoić, ale też działa korzystnie na cały nasz układ nerwowy. W tym przypadku, także jednak musimy pamiętać o tym, że jeśli chodzi o CBD, to zażywać go należy przede wszystkim rozsądnie. Nadużywanie jakichkolwiek składników, które mają za zadanie pomóc nam w leczeniu chorób, nigdy nie jest dobre. Nie inaczej jest w przypadku substancji, którą jest CBD. Tutaj także należy zachować umiar. Działanie tej substancji jest jednak potwierdzone – wiadomo, że jest ona skuteczna, jeśli chodzi o leczenie depresji. Wielu pacjentów, którzy podjęli leczenie w ten właśnie sposób, wyraża zadowolenie z terapii. Nierzadko okazywała się ona skuteczniejsza, aniżeli psychoterapia czy nawet terapia farmakologiczna.